Wyprzedaże

Książki nawet po 1 zł.

Zachęcamy do przejrzenia oferty.

Topologia

Prezentowana praca ma na celu zbudowanie podstaw języka, który może być używany w realizacji wykładu Topologia.

Studium Pisma Świętego w Akademii Teologii Katolickiej (1954-1999)

Monografia o charakterze statystycznym stanowi kompleksowe opracowanie poświęcone studium Pisma Świętego w ATK.

Węgierskie mniejszości narodowe i ich światy społeczne

Opracowana przez I. Bukalską koncepcja kondycji mniejszościowej powstała na podstawie badań węgierskich mniejszości przeprowadzonych przez autorkę zgodnie z metodologią teorii ugruntowanej.

Dwie wieże i minaret. Szkice z katolickiej nauki społecznej

Minął czas, gdy Europa i chrześcijaństwo były tożsamymi pojęciami. Demografia wyznaniowa uświadamia fakt, że religii, która stworzyła ten kontynent, wyrosło dwóch konkurentów: ateizm i islam. Jednak według danych statystycznych chrześcijanie wciąż stanowią zdecydowaną większość europejskiej populacji. Nie da się zatem zrozumieć zjawisk społecznych – także negatywnych – i ogólnego klimatu kulturowego, abstrahując od tego, co dzieje się w społeczności nominalnych chrześcijan. Problemem Kościoła w Europie nie są spadające liczby w rozmaitych statystykach, ale brak wiary w Jezusa Chrystusa.

Społeczeństwo polskie dziś

To książka interdyscyplinarna będąca rezultatem współpracy specjalistów z wielu dziedzin nauki, którzy postawili sobie zadanie wspólnego rozpoznania, kim w Polsce jestemy i kim chcemy być.

Korzenie UKSW

Z dziejów uczelni na warszawskich Bielanach

Nowe partie i ruchy polityczne

Praktyka i idee współczesnych demokracji

200 lat teologii uniwersyteckiej w Warszawie

Zamieszczone w tym tomie referaty opisują historie warszawskich wydziałów teologicznych oraz ich wzajemnych relacji, i to ze wszystkimi zawirowaniami dziejów, prezentują także najważniejszych badaczy, ich dorobek teologiczny oraz oferują refleksję nad przyszłością teologii w Polsce i na świecie.

Jan Falkowski, "Pan Mozart, pan Bach, pani Reginka, ja". Spotkania z ludźmi i kulturą w twórczości Mirona Białoszewskiego

Książka jest prezentacją wybranych postaci obecnych w twórczości Mirona Białoszewskiego. Na podstawie 11 tomów "Utworów zebranych": wierszy, prozy, dramatów, autor stworzył pięć indeksów odwołań Białoszewskiego do malarzy, kompozytorów, pisarzy polskich i zagranicznych, a także Boga, świętych i innych postaci znanych z Biblii. Treści zawarte w niniejszej pracy (zarówno indeks, jak i część interpretacyjna) ukazują poetę w nowym świetle. Oto bowiem widzimy Białoszewskiego jako nie tylko znanego awangardzistę i wielbiciela peryferii kulturowych, ale również jako wielbiciela dzieł Bacha i Leonarda da Vinci, artystę czerpiącego pełnymi garściami z Szekspira i Mickiewicza.

Recenzja książki w "Zeszyty Literackie" 2016 nr 2, s. 222-4.

Fotorelacje ze spotkania z autorek książki na Katolickim Uniwersyteckie Lubelskim.

ISBN 978-83-8090-026-4

Rok wydania: 2015