(red.) Jerzy Romanowski, Park Skaryszewski w Warszawie. Przyroda i użytkowanie

WZNOWIENIE

Zabytkowy Park Skaryszewski jest jednym z największych parków Warszawy. Monografia prezentuje wyniki badań wykonanych w ramach projektu „Przyroda Parku Skaryszewskiego”. Jest to pierwsza w kraju tak kompleksowa inwentaryzacja śródmiejskiego parku. Posłużyła ona do dokumentacji aktualnego stanu przyrody i użytkowania parku oraz sformułowania wskazań proekologicznych rozwiązań dla dalszego utrzymania parku i jego planowanej rewaloryzacji.

Materiał wideo ze spotkania podsumowującego projekt społeczny Park Skaryszewski od 9min. 15sek.: Telewizyjny Kurier Warszawski 27.04.2016

Informacja o projekcie i książce w dwutygodniku "Mieszkaniec" nr 11/2016, strona 7.

Prof. Maciej Luniak (Muzeum i Instytut Zoologii PAN) współautor książki, opowiada o początkach projektu KLIKNIJ.

Radio RDC: Wywiad o inwentaryzacji Parku Skaryszewskiego z Magdaleną Dziadosz i prof. Maciejem Luniakiem (12.05.2016). Przeczytaj i posłuchaj.

Książka wkrótce dostępna w wersji elektronicznej na platformie

ISBN 978-83-8090-080-6

Rok wydania: 2016