Nominacja do Nagrody im. Jerzego Giedroycia 2016

Szanowni Czytelnicy, spieszymy donieść, że książka wydana nakładem Wydawnictwa Więź oraz Wydawnictwa UKSW Warszawski krąg Dymitra Fiłosofowa autorstwa prof. Piotra Mitznera została nominowana do Nagrody im. Jerzego Giedroycia, przyznawanej przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Decyzję o przyznaniu nagrody podejmują członkowie Kapituły Nagrody. Do konkursu mogą być zgłaszane „monografie i wydawnictwa zbiorowe, opublikowane w ciągu pełnych dwóch lat kalendarzowych poprzedzających rok przyznania nagrody, oparte na niewykorzystanych dotąd lub na nowo zinterpretowanych materiałach źródłowych i wnoszące nowe ustalenia do stanu badań nad daną problematyką".

Wyniki tegorocznego konkursu zostaną ogłoszone 14 września 2016 roku.

Więcej nt. konkursu można przeczytać TUTAJ.