Prof. Maciej Luniak w Wydawnictwie UKSW

Prof. Maciej Luniak, współautor książki Park Skaryszewski w Warszawie (pod red. J. Romanowskiego), wydanej naszym nakładem w 2016 roku, odwiedził 13 czerwca siedzibę Wydawnictwa UKSW. Książka jest pokłosiem działań realizowanych przez grupę badaczy-zapaleńców, którzy w ramach akcji inwentaryzacyjnej stuletniego stołecznego Parku Skaryszewskiego stworzyli opracowanie obejmujące m.in. zoologię, botanikę, architekturę krajobrazu czy socjologię (oddziaływanie społeczne). Ten bezprecedensowy w skali Polski projekt nie posiadał zewnętrznego finansowania, a wnioski badaczy-pasjonatów, którzy poświęcali swój wolny czas, złożyły się na długo oczekiwaną książkę. Zachęcamy do wysłuchania krótkiego materiału o początkach projektu AUDIO (kliknij, aby posłuchać).

W najbliższy czwartek 16 czerwca zapraszamy do siedziby Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków (STOP), gdzie prof. Luniak opowie o swoich wnioskach dotyczących badań prowadzonych w położonym na Pradze parku. Początek godz. 18.00, ul. Czeska 15a, lok. 5. Wstęp wolny.