Wyprzedaże

Książki nawet po 1 zł.

Zachęcamy do przejrzenia oferty.

Topologia

Prezentowana praca ma na celu zbudowanie podstaw języka, który może być używany w realizacji wykładu Topologia.

Studium Pisma Świętego w Akademii Teologii Katolickiej (1954-1999)

Monografia o charakterze statystycznym stanowi kompleksowe opracowanie poświęcone studium Pisma Świętego w ATK.

Węgierskie mniejszości narodowe i ich światy społeczne

Opracowana przez I. Bukalską koncepcja kondycji mniejszościowej powstała na podstawie badań węgierskich mniejszości przeprowadzonych przez autorkę zgodnie z metodologią teorii ugruntowanej.

Dwie wieże i minaret. Szkice z katolickiej nauki społecznej

Minął czas, gdy Europa i chrześcijaństwo były tożsamymi pojęciami. Demografia wyznaniowa uświadamia fakt, że religii, która stworzyła ten kontynent, wyrosło dwóch konkurentów: ateizm i islam. Jednak według danych statystycznych chrześcijanie wciąż stanowią zdecydowaną większość europejskiej populacji. Nie da się zatem zrozumieć zjawisk społecznych – także negatywnych – i ogólnego klimatu kulturowego, abstrahując od tego, co dzieje się w społeczności nominalnych chrześcijan. Problemem Kościoła w Europie nie są spadające liczby w rozmaitych statystykach, ale brak wiary w Jezusa Chrystusa.

Społeczeństwo polskie dziś

To książka interdyscyplinarna będąca rezultatem współpracy specjalistów z wielu dziedzin nauki, którzy postawili sobie zadanie wspólnego rozpoznania, kim w Polsce jestemy i kim chcemy być.

Korzenie UKSW

Z dziejów uczelni na warszawskich Bielanach

Nowe partie i ruchy polityczne

Praktyka i idee współczesnych demokracji

200 lat teologii uniwersyteckiej w Warszawie

Zamieszczone w tym tomie referaty opisują historie warszawskich wydziałów teologicznych oraz ich wzajemnych relacji, i to ze wszystkimi zawirowaniami dziejów, prezentują także najważniejszych badaczy, ich dorobek teologiczny oraz oferują refleksję nad przyszłością teologii w Polsce i na świecie.

Prof. Maciej Luniak w Wydawnictwie UKSW

Prof. Maciej Luniak, współautor książki Park Skaryszewski w Warszawie (pod red. J. Romanowskiego), wydanej naszym nakładem w 2016 roku, odwiedził 13 czerwca siedzibę Wydawnictwa UKSW. Książka jest pokłosiem działań realizowanych przez grupę badaczy-zapaleńców, którzy w ramach akcji inwentaryzacyjnej stuletniego stołecznego Parku Skaryszewskiego stworzyli opracowanie obejmujące m.in. zoologię, botanikę, architekturę krajobrazu czy socjologię (oddziaływanie społeczne). Ten bezprecedensowy w skali Polski projekt nie posiadał zewnętrznego finansowania, a wnioski badaczy-pasjonatów, którzy poświęcali swój wolny czas, złożyły się na długo oczekiwaną książkę. Zachęcamy do wysłuchania krótkiego materiału o początkach projektu AUDIO (kliknij, aby posłuchać).

W najbliższy czwartek 16 czerwca zapraszamy do siedziby Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków (STOP), gdzie prof. Luniak opowie o swoich wnioskach dotyczących badań prowadzonych w położonym na Pradze parku. Początek godz. 18.00, ul. Czeska 15a, lok. 5. Wstęp wolny.