Lazar Fleishman w Warszawie

Prof. Lazar Fleishman z kalifornijskiego Uniwersytetu Stanforda będzie gościem spotkania w polskim PEN Clubie przy Krakowskim Przedmieściu 87/89 (Dom Literatury) w najbliższy czwartek 16 czerwca o godz. 18. Rozmowę ze slawistą, który przez lata związany był z Uniwersytetem Łotewskim w Rydze, Uniwersytetem w Berkeley, Uniwersytetem Hebrajskim w Jerozolimie, amerykańskim Uniwersytetem Yale oraz Harvardem, poprowadzi literaturoznawca prof. Piotr Mitzner (UKSW). Współorganizatorem wydarzenia jest Katedra Modernizmu Europejskiego WNH UKSW. Lazar Fleishman uważany jest za czołowego slawistę zajmującego się literaturą rosyjską, w tym Puszkinem i Pasternakiem. Na swoim koncie ma około dwudziestu monografii oraz setki artykułów. Amerykański slawista jest także współautorem książki wydanej przez nasze wydawnictwo w 2015 roku pt. Metamorfozy Lwa (Leona) Gomolickiego. Zapraszamy do Domu Literatury – wstęp wolny.

Czwartek 18 czerwca

Godz. 18