Wyprzedaże

Książki nawet po 1 zł.

Zachęcamy do przejrzenia oferty.

Topologia

Prezentowana praca ma na celu zbudowanie podstaw języka, który może być używany w realizacji wykładu Topologia.

Studium Pisma Świętego w Akademii Teologii Katolickiej (1954-1999)

Monografia o charakterze statystycznym stanowi kompleksowe opracowanie poświęcone studium Pisma Świętego w ATK.

Węgierskie mniejszości narodowe i ich światy społeczne

Opracowana przez I. Bukalską koncepcja kondycji mniejszościowej powstała na podstawie badań węgierskich mniejszości przeprowadzonych przez autorkę zgodnie z metodologią teorii ugruntowanej.

Dwie wieże i minaret. Szkice z katolickiej nauki społecznej

Minął czas, gdy Europa i chrześcijaństwo były tożsamymi pojęciami. Demografia wyznaniowa uświadamia fakt, że religii, która stworzyła ten kontynent, wyrosło dwóch konkurentów: ateizm i islam. Jednak według danych statystycznych chrześcijanie wciąż stanowią zdecydowaną większość europejskiej populacji. Nie da się zatem zrozumieć zjawisk społecznych – także negatywnych – i ogólnego klimatu kulturowego, abstrahując od tego, co dzieje się w społeczności nominalnych chrześcijan. Problemem Kościoła w Europie nie są spadające liczby w rozmaitych statystykach, ale brak wiary w Jezusa Chrystusa.

Społeczeństwo polskie dziś

To książka interdyscyplinarna będąca rezultatem współpracy specjalistów z wielu dziedzin nauki, którzy postawili sobie zadanie wspólnego rozpoznania, kim w Polsce jestemy i kim chcemy być.

Korzenie UKSW

Z dziejów uczelni na warszawskich Bielanach

Nowe partie i ruchy polityczne

Praktyka i idee współczesnych demokracji

200 lat teologii uniwersyteckiej w Warszawie

Zamieszczone w tym tomie referaty opisują historie warszawskich wydziałów teologicznych oraz ich wzajemnych relacji, i to ze wszystkimi zawirowaniami dziejów, prezentują także najważniejszych badaczy, ich dorobek teologiczny oraz oferują refleksję nad przyszłością teologii w Polsce i na świecie.

Lazar Fleishman w Warszawie

Prof. Lazar Fleishman z kalifornijskiego Uniwersytetu Stanforda będzie gościem spotkania w polskim PEN Clubie przy Krakowskim Przedmieściu 87/89 (Dom Literatury) w najbliższy czwartek 16 czerwca o godz. 18. Rozmowę ze slawistą, który przez lata związany był z Uniwersytetem Łotewskim w Rydze, Uniwersytetem w Berkeley, Uniwersytetem Hebrajskim w Jerozolimie, amerykańskim Uniwersytetem Yale oraz Harvardem, poprowadzi literaturoznawca prof. Piotr Mitzner (UKSW). Współorganizatorem wydarzenia jest Katedra Modernizmu Europejskiego WNH UKSW. Lazar Fleishman uważany jest za czołowego slawistę zajmującego się literaturą rosyjską, w tym Puszkinem i Pasternakiem. Na swoim koncie ma około dwudziestu monografii oraz setki artykułów. Amerykański slawista jest także współautorem książki wydanej przez nasze wydawnictwo w 2015 roku pt. Metamorfozy Lwa (Leona) Gomolickiego. Zapraszamy do Domu Literatury – wstęp wolny.

Czwartek 18 czerwca

Godz. 18