Wyprzedaże

Książki nawet po 1 zł.

Zachęcamy do przejrzenia oferty.

Topologia

Prezentowana praca ma na celu zbudowanie podstaw języka, który może być używany w realizacji wykładu Topologia.

Studium Pisma Świętego w Akademii Teologii Katolickiej (1954-1999)

Monografia o charakterze statystycznym stanowi kompleksowe opracowanie poświęcone studium Pisma Świętego w ATK.

Węgierskie mniejszości narodowe i ich światy społeczne

Opracowana przez I. Bukalską koncepcja kondycji mniejszościowej powstała na podstawie badań węgierskich mniejszości przeprowadzonych przez autorkę zgodnie z metodologią teorii ugruntowanej.

Dwie wieże i minaret. Szkice z katolickiej nauki społecznej

Minął czas, gdy Europa i chrześcijaństwo były tożsamymi pojęciami. Demografia wyznaniowa uświadamia fakt, że religii, która stworzyła ten kontynent, wyrosło dwóch konkurentów: ateizm i islam. Jednak według danych statystycznych chrześcijanie wciąż stanowią zdecydowaną większość europejskiej populacji. Nie da się zatem zrozumieć zjawisk społecznych – także negatywnych – i ogólnego klimatu kulturowego, abstrahując od tego, co dzieje się w społeczności nominalnych chrześcijan. Problemem Kościoła w Europie nie są spadające liczby w rozmaitych statystykach, ale brak wiary w Jezusa Chrystusa.

Społeczeństwo polskie dziś

To książka interdyscyplinarna będąca rezultatem współpracy specjalistów z wielu dziedzin nauki, którzy postawili sobie zadanie wspólnego rozpoznania, kim w Polsce jestemy i kim chcemy być.

Korzenie UKSW

Z dziejów uczelni na warszawskich Bielanach

Nowe partie i ruchy polityczne

Praktyka i idee współczesnych demokracji

200 lat teologii uniwersyteckiej w Warszawie

Zamieszczone w tym tomie referaty opisują historie warszawskich wydziałów teologicznych oraz ich wzajemnych relacji, i to ze wszystkimi zawirowaniami dziejów, prezentują także najważniejszych badaczy, ich dorobek teologiczny oraz oferują refleksję nad przyszłością teologii w Polsce i na świecie.

Jeśli książki, to tylko na imieninach u Jana

Biblioteka Narodowa zaprasza 18 czerwca (w sobotę), już po raz piąty, na imprezę imieninową do Ogrodu Krasińskich. W tym roku poza Wydawnictwem UKSW (namiot nr 7) swoją ofertę zaprezentuje ponad 50 innych wydawnictw. Ponadto: warsztaty, dyskusje, animacje dla dzieci, w tym spektakl, pokazy gotowania i sitodruku, a także słynny już mecz poetycki z udziałem aktorów i dziennikarzy o godz. 18.00. W tym roku motywem przewodnim jest twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Osoby, które chciałyby zdobyć tomik poezji Baczyńskiego, zachęcamy do słuchania dzisiaj - w czwartek - od godz. 19.00 magazynu kulturalnego w Radiu UKSW.

Zapraszam do alei Ogrodu Krasińskich w sobotę od godziny 11.00. Impreza tradycyjnie zakończy się już po zmierzchu.

Cały program dostępny TUTAJ.