19 października - rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dzisiaj obchodzimy kolejną rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jest to ważna data w powojennej historii Kościoła katolickiego w Polsce, jak również historii społecznej okresu PRL. Ten smutny dzień przypomina nam o wielkości tego charyzmatycznego i otwartego kapelana warszawskiej "Solidarności", który zapłacił naj- wyższą cenę za obronę wartości, których bronił.

Dr Milena Kindziuk, która bada osobę ks. Jerzego od lat, właśnie wydała nakładem Wydawnictwa Naukowego UKSW książkę pt. Śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki z perspektywy 30 lat. Zapraszamy również do przeczytania artykułu dotyczącego obchodów śmierci na stronie Polskiego Radia.

Szukasz więcej informacji o książce? Kliknij w okładkę.