Wyprzedaże

Książki nawet po 1 zł.

Zachęcamy do przejrzenia oferty.

Topologia

Prezentowana praca ma na celu zbudowanie podstaw języka, który może być używany w realizacji wykładu Topologia.

Studium Pisma Świętego w Akademii Teologii Katolickiej (1954-1999)

Monografia o charakterze statystycznym stanowi kompleksowe opracowanie poświęcone studium Pisma Świętego w ATK.

Węgierskie mniejszości narodowe i ich światy społeczne

Opracowana przez I. Bukalską koncepcja kondycji mniejszościowej powstała na podstawie badań węgierskich mniejszości przeprowadzonych przez autorkę zgodnie z metodologią teorii ugruntowanej.

Dwie wieże i minaret. Szkice z katolickiej nauki społecznej

Minął czas, gdy Europa i chrześcijaństwo były tożsamymi pojęciami. Demografia wyznaniowa uświadamia fakt, że religii, która stworzyła ten kontynent, wyrosło dwóch konkurentów: ateizm i islam. Jednak według danych statystycznych chrześcijanie wciąż stanowią zdecydowaną większość europejskiej populacji. Nie da się zatem zrozumieć zjawisk społecznych – także negatywnych – i ogólnego klimatu kulturowego, abstrahując od tego, co dzieje się w społeczności nominalnych chrześcijan. Problemem Kościoła w Europie nie są spadające liczby w rozmaitych statystykach, ale brak wiary w Jezusa Chrystusa.

Społeczeństwo polskie dziś

To książka interdyscyplinarna będąca rezultatem współpracy specjalistów z wielu dziedzin nauki, którzy postawili sobie zadanie wspólnego rozpoznania, kim w Polsce jestemy i kim chcemy być.

Korzenie UKSW

Z dziejów uczelni na warszawskich Bielanach

Nowe partie i ruchy polityczne

Praktyka i idee współczesnych demokracji

200 lat teologii uniwersyteckiej w Warszawie

Zamieszczone w tym tomie referaty opisują historie warszawskich wydziałów teologicznych oraz ich wzajemnych relacji, i to ze wszystkimi zawirowaniami dziejów, prezentują także najważniejszych badaczy, ich dorobek teologiczny oraz oferują refleksję nad przyszłością teologii w Polsce i na świecie.

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 27-30 października

Już w czwartek (27.10) od godziny 10.00 zapraszamy w imieniu Wydawnictwa Naukowego UKSW oraz ponad siedmiuset innych wystawców na święto książki do stolicy Małopolski. Gościem honorowym tegorocznej, dwudziestej, edycji jest Izrael wraz ze swoją najlepszą literaturą. Targi to także setki spotkań, warsztatów, debat i animacji (dla najmłodszych czytelników), to wreszcie komiks i sztuka w miniaturze. Więcej informacji o imprezie: www.ksiazka.krakow.pl

Wydawnictwo Naukowe UKSW - hala Dunaj - stoisko B58

Zapraszamy codziennie do niedzieli 30 listopada włącznie.

Nasze Wydawnictwo bierze udział w akcji "Książka za książkę", dzięki której jej uczestnicy otrzymają dodatkowy rabat na wszystkie nowości. Nie może Państwa tam zabraknąć.

EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9.