Żałoba i strata. Ujęcie interdyscyplinarne

(red.) Justyna Kurtyka-Chałas, Joanna Truszkowska

_________________________________________

Doświadczenie śmierci jako przedmiot poznania przekraczagranice dyscyplinarne. Śmierć, umieranie, żałoba, strata bliskiego wpisane są w życie człowieka w naturalny sposób. To egzystencjalne doświadczenia, które ukierunkowują myślenie nad przemijaniem, skłaniają do refleksji nad wartością, celem i sensem ludzkiego życia. Stąd opis, wyjaśnienie i rozumienie egzystencjalnej problematyki śmierci, przemijania i straty bliskich osób angażuje zarówno badaczy, jak i praktyków różnych nauk – filozofów, teologów, socjologów, pedagogów, psychologów, lekarzy, terapeutów, duszpasterzy, nauczycieli, wychowawców czy też pracowników socjalnych. Zmierzenie się z problematyką tanatologiczną jest ważne poznawczo i społecznie, aczkolwiek trudne, zwłaszcza gdy celem jest próba całościowego ujęcia i pokazanie panoramy zagadnień i zróżnicowanych zjawisk.

ISBN 978-83-8090-206-0

Rok wydania: 2016