Polska krajem misyjnym? 1050 lat po przyjęciu chrześcijaństwa

Numer specjalny kwartalnika Warszawskie Studia Pastoralne

Jak wygląda kondycja Kościoła katolickiego w Polsce? Czy my też jesteśmy krajem misyjnym? Z jednej strony stosunkowo dużo Polaków uczestniczy w niedzielnej mszy św., zasadniczo nie brakuje powołań kapłańskich, a sieć parafii jest dość gęsta. Z drugiej strony pojawiają się pewne symptomy kryzysu: do polskich seminariów zgłosiło się mniej mężczyzn, a do kościoła przychodzi coraz mniej młodzieży, co potwierdzają dane różnych instytutów badawczych.

Rok wydania: 2016