Symbolika ciała w Starym Testamencie

(red.) Anna Kuśmirek

__________________

W składającym się z dwunastu rozdziałow tomie kolejni autorzy podjęli próbę analizy symbolicznego znaczenia poszczególnych części ciała oraz pewnych praktyk z nim związanych, o których jest mowa w Starym Testamencie. Przedstawione tu szkice dotyczą wielu kluczowych zagadnień poruszanych w ramach antropologii biblijnej. Opracowanie pomaga zrozumieć różnice między biblijnymi koncepcjami dotyczącymi ciała a naszymi własnymi.

ISBN 978-83-8090-186-5

Rok wydania: 2016