Strony Joanny Pollakówny

(red.) Anna Kozłowska, Jan Zieliński

______________________________

Zawarte w tomie artykuły dotyczące wierszy Pollakówny potwierdzają poczucie rangi tej poezji, jakie niektórzy przynajmniej krytycy i czytelnicy mieli od czasu publikacji pierwszych jej tomików. Dlatego też studia poświęcone wierszom stanowią najobszerniejszą część książki. Zamiarem redaktorów była jednak prezentacja wszystkich głównych nurtów dorobku poetki (niestety, zabrakło planowanego omówienia jej tekstów dla dzieci) oraz dotychczasowego stanu badań nad jej twórczością. Tym zagadnieniom poświęcone są kolejne działy zbioru.

O książce w "Informacjach kulturalnych" TVP Kultura opowiada prof. Jan Zieliński. (od 7:35)

ISBN 978-83-8090-252-7

Rok wydania: 2017