„Dziewczęta wyklęte”, czyli 111 historii więźniarek z Bojanowa

28 marca w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie odbyła się promocja książki dr Agnieszki Sławińskiej Więźniarki polityczne z Bojanowa. Łagier dla dziewcząt w latach 1952-1956. W dyskusji wokół książki o „dziewczętach wyklętych” wzięli udział (od lewej): prof. dr hab. Tadeusz Wolsza (IH PAN), dr Agnieszka Sławińska oraz dyr. Jacek Pawłowicz (Muzeum ŻWiWPPRL). Spotkanie otworzyła dr Elżbieta Sobczak (dyrektor Wyd. Nauk. UKSW). W dyskusji wzięli udział m.in. p. Janina Szumska ps. „Julian” (więźniarka z Bojanowa, skazana na 2,5 roku więzienia) oraz p. Mateusz Wyrwich (autor m.in. książek o więziennictwie okresu PRL). Więcej o książce: http://wydawnictwo.uksw.edu.pl/node/1471. Dziękujemy za współorganizację Muzuem Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Cała galeria zdjęć dostępna na profilu Facebook.com

(foto. B. Grygo/WN UKSW)