Wyprzedaże

Książki nawet po 1 zł.

Zachęcamy do przejrzenia oferty.

Topologia

Prezentowana praca ma na celu zbudowanie podstaw języka, który może być używany w realizacji wykładu Topologia.

Studium Pisma Świętego w Akademii Teologii Katolickiej (1954-1999)

Monografia o charakterze statystycznym stanowi kompleksowe opracowanie poświęcone studium Pisma Świętego w ATK.

Węgierskie mniejszości narodowe i ich światy społeczne

Opracowana przez I. Bukalską koncepcja kondycji mniejszościowej powstała na podstawie badań węgierskich mniejszości przeprowadzonych przez autorkę zgodnie z metodologią teorii ugruntowanej.

Dwie wieże i minaret. Szkice z katolickiej nauki społecznej

Minął czas, gdy Europa i chrześcijaństwo były tożsamymi pojęciami. Demografia wyznaniowa uświadamia fakt, że religii, która stworzyła ten kontynent, wyrosło dwóch konkurentów: ateizm i islam. Jednak według danych statystycznych chrześcijanie wciąż stanowią zdecydowaną większość europejskiej populacji. Nie da się zatem zrozumieć zjawisk społecznych – także negatywnych – i ogólnego klimatu kulturowego, abstrahując od tego, co dzieje się w społeczności nominalnych chrześcijan. Problemem Kościoła w Europie nie są spadające liczby w rozmaitych statystykach, ale brak wiary w Jezusa Chrystusa.

Społeczeństwo polskie dziś

To książka interdyscyplinarna będąca rezultatem współpracy specjalistów z wielu dziedzin nauki, którzy postawili sobie zadanie wspólnego rozpoznania, kim w Polsce jestemy i kim chcemy być.

Korzenie UKSW

Z dziejów uczelni na warszawskich Bielanach

Nowe partie i ruchy polityczne

Praktyka i idee współczesnych demokracji

200 lat teologii uniwersyteckiej w Warszawie

Zamieszczone w tym tomie referaty opisują historie warszawskich wydziałów teologicznych oraz ich wzajemnych relacji, i to ze wszystkimi zawirowaniami dziejów, prezentują także najważniejszych badaczy, ich dorobek teologiczny oraz oferują refleksję nad przyszłością teologii w Polsce i na świecie.

„Dziewczęta wyklęte”, czyli 111 historii więźniarek z Bojanowa

28 marca w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie odbyła się promocja książki dr Agnieszki Sławińskiej Więźniarki polityczne z Bojanowa. Łagier dla dziewcząt w latach 1952-1956. W dyskusji wokół książki o „dziewczętach wyklętych” wzięli udział (od lewej): prof. dr hab. Tadeusz Wolsza (IH PAN), dr Agnieszka Sławińska oraz dyr. Jacek Pawłowicz (Muzeum ŻWiWPPRL). Spotkanie otworzyła dr Elżbieta Sobczak (dyrektor Wyd. Nauk. UKSW). W dyskusji wzięli udział m.in. p. Janina Szumska ps. „Julian” (więźniarka z Bojanowa, skazana na 2,5 roku więzienia) oraz p. Mateusz Wyrwich (autor m.in. książek o więziennictwie okresu PRL). Więcej o książce: http://wydawnictwo.uksw.edu.pl/node/1471. Dziękujemy za współorganizację Muzuem Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Cała galeria zdjęć dostępna na profilu Facebook.com

(foto. B. Grygo/WN UKSW)