Unia Europejska w poszukiwaniu swoich granic

Tematem analiz zawartych w książce jest złożona i wielowymiarowa specyfika zewnętrznych granic Unii Europejskiej.

Miraculosa Trinitas Terrestra

Książka omawia polskie wizerunki z czasów nowożytnych, ukazujące Jezusa z Maryją i św. Józefem. Zasłynęły one nadprzyrodzonymi łaskami, zwykle zatwierdzonymi przez komisje biskupie jako cudowne. Z upływem czasu niektóre zostały ukoronowane. Kryterium doboru przedstawień stanowi występowanie na nich wszystkich Osób tak zwanej wówczas „Trójcy Ziemskiej”, określanej tak przez analogię do Trójcy Świętej.

Duchowość i formacja

Duchowość i formacja to wartości, które wiodą do wspólnego celu, jakim jest zjednoczenie człowieka z Trójjedynym Bogiem poprzez miłość.

Miłosierdzie i miłość społeczna

Każdy człowiek, będąc poddany miłosierdziu Bożemu, zobowiązany jest też do obdarowywania nim innych.

Logika przekonań społecznych

Przekonania społeczne to jedno z fundamentalnych pojęć pozwalających zrozumieć działania ludzkie i zjawiska społeczne. Rozprawa Pawła Matuszewskiego stanowi próbę socjologicznego wyjaśnienia tego, w jaki sposób owe przekonania społeczne się tworzą.

Szybkość w kulturze

Publikacja stanowi z jednej strony przykład refleksji teoretycznej nad prymatem paradygmatu szybkości we współczesnej kulturze i życiu codziennym, z drugiej strony przynosi teksty-przykłady mierzenia się z paradoksami szybkości i powolności oraz swoistej gry między tymi wymiarami.

Podsumowanie kiermaszu i zbiórki na UKSW

W tym roku Kiermasz Wielkanocny odwiedziło kilkuset studentów i pracowników UKSW. Dzięki Państwa ofiarności przez dwa dni zebraliśmy ponad 6 kg krzyżówek, sudoku i kolorowanek (widoczne na zdjęciach), które trafią za pośrednictwem Fundacji Dr Clown do pacjentów Szpitala Praskiego oraz Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus. Chcemy wspomnieć, że są z nami od początku dwie firmy, bez których wsparcia nie byłoby oprawy tego wydarzenia. Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy Bakalland SA oraz właścicielowi marki Coffee Feel (w tym p. Adrianowi Matysowi oraz p. Pawłowi Bojałkowskiemu), którzy ufundowali pysze prezenty.