Przyroda Kampinoskiego Parku Narodowego i jej znaczenie dla społeczeństwa

(red.) Jerzy Romanowski, Dominika Dzwonkowska

_______________________________________

Monografia przedstawia Kampinoski Park Narodowy z perspektywy badaczy reprezentujących różne dziedziny nauki. Czytelnik znajdzie podsumowanie wiedzy o różnorodnym świecie roślin i zwierząt, w tym o nowych gatunkach zarejestrowanych w parku. Unikatowe walory przyrodnicze Puszczy Kampinoskiej oraz sąsiedztwo aglomeracji warszawskiej stały się inspiracją do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, jak obszar ten jest postrzegany przez młodzież akademicką. Dokonane analizy socjologiczne i etyczne pozwoliły określić odbiór społeczny wartości przyrodniczych i kształtowanie się postaw wobec środowiska Kampinoskiego Parku Narodowego.

Podcast: Rozmowa nt. książki w Radiu UKSW 27.04.2017 z udziałem dr Dominiki Dzwonkowskiej oraz Błażeja Grygo.

ISBN 978-83-8090-271-8

Rok wydania: 2016