Wyprzedaże

Książki nawet po 1 zł.

Zachęcamy do przejrzenia oferty.

Topologia

Prezentowana praca ma na celu zbudowanie podstaw języka, który może być używany w realizacji wykładu Topologia.

Studium Pisma Świętego w Akademii Teologii Katolickiej (1954-1999)

Monografia o charakterze statystycznym stanowi kompleksowe opracowanie poświęcone studium Pisma Świętego w ATK.

Węgierskie mniejszości narodowe i ich światy społeczne

Opracowana przez I. Bukalską koncepcja kondycji mniejszościowej powstała na podstawie badań węgierskich mniejszości przeprowadzonych przez autorkę zgodnie z metodologią teorii ugruntowanej.

Dwie wieże i minaret. Szkice z katolickiej nauki społecznej

Minął czas, gdy Europa i chrześcijaństwo były tożsamymi pojęciami. Demografia wyznaniowa uświadamia fakt, że religii, która stworzyła ten kontynent, wyrosło dwóch konkurentów: ateizm i islam. Jednak według danych statystycznych chrześcijanie wciąż stanowią zdecydowaną większość europejskiej populacji. Nie da się zatem zrozumieć zjawisk społecznych – także negatywnych – i ogólnego klimatu kulturowego, abstrahując od tego, co dzieje się w społeczności nominalnych chrześcijan. Problemem Kościoła w Europie nie są spadające liczby w rozmaitych statystykach, ale brak wiary w Jezusa Chrystusa.

Społeczeństwo polskie dziś

To książka interdyscyplinarna będąca rezultatem współpracy specjalistów z wielu dziedzin nauki, którzy postawili sobie zadanie wspólnego rozpoznania, kim w Polsce jestemy i kim chcemy być.

Korzenie UKSW

Z dziejów uczelni na warszawskich Bielanach

Nowe partie i ruchy polityczne

Praktyka i idee współczesnych demokracji

200 lat teologii uniwersyteckiej w Warszawie

Zamieszczone w tym tomie referaty opisują historie warszawskich wydziałów teologicznych oraz ich wzajemnych relacji, i to ze wszystkimi zawirowaniami dziejów, prezentują także najważniejszych badaczy, ich dorobek teologiczny oraz oferują refleksję nad przyszłością teologii w Polsce i na świecie.

Nagroda Literacka m.st. Warszawa - wyniki ogłoszone

W czwartkowy wieczór, 27 kwietnia, został ogłoszony zwycięzca Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W kategorii "edycja warszawska" nagrodę odebrał Grzegorz Piątek za książkę Senator. Kariera Stefana Starzyńskiego.  Przypominamy, że w ścisłym finale znalazła się książka Łukasza Lubryczyńskiego oraz Karoliny Wandy Gańko Dorożkarstwo warszawskie w XIX wieku.

Książka jest dostępna w dobrych księgarniach na terenie całego kraju. Można ją także zamówić w naszym e-sklepie do 28 kwietnia włącznie z 10-procentowym rabatem, używając kodu "23kwietnia".

Dodatkowo zachęcamy do obejrzenia i komentowania animacji promującej książkę w reżyserii Piotra Zachei https://youtu.be/X4ZHeuMUs9Y.

Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Piątek, Karolina W. Gańko oraz Łukasz Lubryczyński (Copyright: Miasto Stołeczne Warszawa).

Zdjęcia z gali w Teatrze Studio do obejrzenia na profilu Facebook.