Studia Ecologiae et Bioethicae 14/2016/4

okladka BEeB 2016/4

Numer 4 z 2016 roku dostępny. Bezpłatny fragment do pobrania TUTAJ.

W numerze m.in.:

Anna Oksiak-Podborączyńska, Fenomen procesu chorobowego w filozofii medycyny Adama Wrzoska
Anna Mirecka, Próba określenia potrzeb osób zwiedzających Warszawski Ogród Zoologiczny
Mirosława Parlak, Wiedza i świadomość ekologiczna uczniów klas trzecich szkół podstawowych i ich rodziców
Grzegorz Hołub, Human dignity, speciesism, and the value of life
Marcin Klimski, The need for adequate argumentation for the protection of biotic community
Wojciech Bołoz, Stanisław Jaromi, Zbigniew Karaczun, Zbigniew Łepko, Andrzej Papuziński, Ryszard F. Sadowski, Ekofilozoficzne przesłanie encykliki „Laudato si’”
Nikolai Mihailov, Lidia Sakelarieva, Environmental alarmism: the Club of Rome and its critics
II. PRZYRODNICZE PODSTAWY
OCHRONY ŚRODOWISKA
Anna Augustyniuk-Kram, Niezamierzony transport propaguli grzybów pleśniowych do biomu Antarktyki a zdolność rozwoju w niskich temperaturach

III. PRAWO I ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM
Agnieszka Klimska, Towards the praxis of a sustainable
knowledge-based economy

IV. TECHNOLOGIE ŚRODOWISKOWE
Dorota Bogumił, Wpływ metod obróbki wstępnej biomasy na
wydajność otrzymywania biogazu

V. SPRAWOZDANIA
Kamil Karaban, Wizyta na Uniwersytecie Rolniczym Islandii, 10-14 października 2016 r.
Lista recenzentów "Studia Ecologiae et Bioethicae" tomu 14(2016)1-4