Hilary z Poitiers, Traktat do Psalmu 118

Kolejny tom serii "Studia Starochrześcijańskich Pisarzy" poświęcony został Hilaremu z Poitiers, który jest wczesnochrześcijańskim autorem, cieszącym się w Polsce zainteresowaniem badaczy.

Cmentarz na Rossie w Wilnie

Praca jest katalogiem niezachowanych, a zinwentaryzowanych w latach 20.-40. XX wieku nagrobków najsłynniejszej wileńskiej nekropolii /.../ to bezcenne informacje nie tylko o formach nagrobków, ale i o spoczywających na Rossie przedstawicielach wielu narodów zamieszkujących Wilno.

Przestrzeń klasztoru - przestrzeń kultury

Prezentowane w tomie teksty obejmują badania filologiczne, bibliologiczne, historyczne, kulturoznawcze oraz muzykologiczne i odnoszą się zarówno do polskiego dziedzictwa, jak również do dorobku kultury europejskiej od wczesnego średniowiecza po współczesność.

Możliwość i konieczność w kulturze

Możliwość i konieczność to kategorie odnoszone bodaj do wszystkich sfer rzeczywistości oraz najważniejszych aspektów egzystencji ludzkiej, stosowane w odległych od siebie dziedzinach nauki (nie tylko zresztą humanistycznych), w kontekście różnorodnych procesów, zjawisk naturalnych, jak i kulturowych artefaktów. Wielokontekstowość i polisemiczność tych kategorii stanowią naturalną zachętę do podjęcia, zogniskowanej wokół nich, refleksji kulturoznawczej.

Środki reakcji na czyn zabroniony po reformie Kodeksu karnego z lutego 2015 r., red. Jarosław Majewski

okladka Srodki reakcji na czyn zabroniony

NAKŁAD WYCZERPANY - PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Nowelizacja Kodeksu karnego z lutego 2015 roku przynosi nowy  zakres i interpretację kluczowych zagadnień, takich jak: zagrożenie ustawowe, warunkowe zawieszenie wykonania kary, obowiązki naprawienia szkody lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, model kary i jej charakter, w tym ograniczenie wolności oraz środki zabezpieczające. Tym zagadnieniom poświęcona jest publikacja pod red. Jarosława Majewskiego. Książka jest pokłosiem XIII Bielańskiego Kolokwium Karnistycznego, które odbyło się na UKSW w maju 2016 roku. Autorzy monografii to doświadczeni profesorowie zajmujący się prawem karnym. Znaleźli się wśród nich: Jacek Giezek, Jarosław Majewski, Jerzy Pisuliński, Piotr Kardas, Mirosława Melezini oraz Andrzej Sakiewicz.

Do pobrania: Spis treści i przedmowa.

Objętość: 194 str.

Rok wydania: 2017