Wyprzedaże

Książki nawet po 1 zł.

Zachęcamy do przejrzenia oferty.

Topologia

Prezentowana praca ma na celu zbudowanie podstaw języka, który może być używany w realizacji wykładu Topologia.

Studium Pisma Świętego w Akademii Teologii Katolickiej (1954-1999)

Monografia o charakterze statystycznym stanowi kompleksowe opracowanie poświęcone studium Pisma Świętego w ATK.

Węgierskie mniejszości narodowe i ich światy społeczne

Opracowana przez I. Bukalską koncepcja kondycji mniejszościowej powstała na podstawie badań węgierskich mniejszości przeprowadzonych przez autorkę zgodnie z metodologią teorii ugruntowanej.

Dwie wieże i minaret. Szkice z katolickiej nauki społecznej

Minął czas, gdy Europa i chrześcijaństwo były tożsamymi pojęciami. Demografia wyznaniowa uświadamia fakt, że religii, która stworzyła ten kontynent, wyrosło dwóch konkurentów: ateizm i islam. Jednak według danych statystycznych chrześcijanie wciąż stanowią zdecydowaną większość europejskiej populacji. Nie da się zatem zrozumieć zjawisk społecznych – także negatywnych – i ogólnego klimatu kulturowego, abstrahując od tego, co dzieje się w społeczności nominalnych chrześcijan. Problemem Kościoła w Europie nie są spadające liczby w rozmaitych statystykach, ale brak wiary w Jezusa Chrystusa.

Społeczeństwo polskie dziś

To książka interdyscyplinarna będąca rezultatem współpracy specjalistów z wielu dziedzin nauki, którzy postawili sobie zadanie wspólnego rozpoznania, kim w Polsce jestemy i kim chcemy być.

Korzenie UKSW

Z dziejów uczelni na warszawskich Bielanach

Nowe partie i ruchy polityczne

Praktyka i idee współczesnych demokracji

200 lat teologii uniwersyteckiej w Warszawie

Zamieszczone w tym tomie referaty opisują historie warszawskich wydziałów teologicznych oraz ich wzajemnych relacji, i to ze wszystkimi zawirowaniami dziejów, prezentują także najważniejszych badaczy, ich dorobek teologiczny oraz oferują refleksję nad przyszłością teologii w Polsce i na świecie.

Środki reakcji na czyn zabroniony po reformie Kodeksu karnego z lutego 2015 r., red. Jarosław Majewski

okladka Srodki reakcji na czyn zabroniony

NAKŁAD WYCZERPANY - PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Nowelizacja Kodeksu karnego z lutego 2015 roku przynosi nowy  zakres i interpretację kluczowych zagadnień, takich jak: zagrożenie ustawowe, warunkowe zawieszenie wykonania kary, obowiązki naprawienia szkody lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, model kary i jej charakter, w tym ograniczenie wolności oraz środki zabezpieczające. Tym zagadnieniom poświęcona jest publikacja pod red. Jarosława Majewskiego. Książka jest pokłosiem XIII Bielańskiego Kolokwium Karnistycznego, które odbyło się na UKSW w maju 2016 roku. Autorzy monografii to doświadczeni profesorowie zajmujący się prawem karnym. Znaleźli się wśród nich: Jacek Giezek, Jarosław Majewski, Jerzy Pisuliński, Piotr Kardas, Mirosława Melezini oraz Andrzej Sakiewicz.

Do pobrania: Spis treści i przedmowa.

Objętość: 194 str.

Rok wydania: 2017