Wyprzedaże

Książki nawet po 1 zł.

Zachęcamy do przejrzenia oferty.

Topologia

Prezentowana praca ma na celu zbudowanie podstaw języka, który może być używany w realizacji wykładu Topologia.

Studium Pisma Świętego w Akademii Teologii Katolickiej (1954-1999)

Monografia o charakterze statystycznym stanowi kompleksowe opracowanie poświęcone studium Pisma Świętego w ATK.

Węgierskie mniejszości narodowe i ich światy społeczne

Opracowana przez I. Bukalską koncepcja kondycji mniejszościowej powstała na podstawie badań węgierskich mniejszości przeprowadzonych przez autorkę zgodnie z metodologią teorii ugruntowanej.

Dwie wieże i minaret. Szkice z katolickiej nauki społecznej

Minął czas, gdy Europa i chrześcijaństwo były tożsamymi pojęciami. Demografia wyznaniowa uświadamia fakt, że religii, która stworzyła ten kontynent, wyrosło dwóch konkurentów: ateizm i islam. Jednak według danych statystycznych chrześcijanie wciąż stanowią zdecydowaną większość europejskiej populacji. Nie da się zatem zrozumieć zjawisk społecznych – także negatywnych – i ogólnego klimatu kulturowego, abstrahując od tego, co dzieje się w społeczności nominalnych chrześcijan. Problemem Kościoła w Europie nie są spadające liczby w rozmaitych statystykach, ale brak wiary w Jezusa Chrystusa.

Społeczeństwo polskie dziś

To książka interdyscyplinarna będąca rezultatem współpracy specjalistów z wielu dziedzin nauki, którzy postawili sobie zadanie wspólnego rozpoznania, kim w Polsce jestemy i kim chcemy być.

Korzenie UKSW

Z dziejów uczelni na warszawskich Bielanach

Nowe partie i ruchy polityczne

Praktyka i idee współczesnych demokracji

200 lat teologii uniwersyteckiej w Warszawie

Zamieszczone w tym tomie referaty opisują historie warszawskich wydziałów teologicznych oraz ich wzajemnych relacji, i to ze wszystkimi zawirowaniami dziejów, prezentują także najważniejszych badaczy, ich dorobek teologiczny oraz oferują refleksję nad przyszłością teologii w Polsce i na świecie.

Dorożkarstwo na Ochocie - podsumowanie

W poniedziałek 25 września odbyło się spotkanie z Łukaszem Lubryczyńskim oraz Karoliną W. Gańko poświęcone książce Dorożkarstwo warszawskie w XIX wieku. Autorzy przenieśli nas w świat dziewiętnastowiecznej Warszawy, z jej topografią, zapachami i zwyczajami.

Cieszymy się bardzo z licznego przybycia czytelników, którzy z zaciekawieniem słuchali opowieści o konstrukcji dorożek, nazwiska tych którzy dorobili się na dorożkarstwie, oraz tych którzy z dryndy utrzymywali swoje rodziny.

Okazało się, że statystyczny dryndziarz był „słoikiem" spoza miasta, a kursy na Pragę odbywały się wyłącznie do Nowego Zjazdu, skąd pasażerów odbierały już praskie wozy.

Autorzy to istna skarbnica wiedzy, dlatego z niecierpliwością czekamy już na nowe, drugie wydanie książki, które zostanie rozszerzone o zupełnie świeże wątki oraz ryciny. Więcej informacji wkrótce, a tym czasem zapraszamy do obejrzenia pokazu zdjęć ze spotkania.

Więcej o książce tutaj.