Hilary z Poitiers, Traktat do Psalmu 118

Kolejny tom serii "Studia Starochrześcijańskich Pisarzy" poświęcony został Hilaremu z Poitiers, który jest wczesnochrześcijańskim autorem, cieszącym się w Polsce zainteresowaniem badaczy.

Cmentarz na Rossie w Wilnie

Praca jest katalogiem niezachowanych, a zinwentaryzowanych w latach 20.-40. XX wieku nagrobków najsłynniejszej wileńskiej nekropolii /.../ to bezcenne informacje nie tylko o formach nagrobków, ale i o spoczywających na Rossie przedstawicielach wielu narodów zamieszkujących Wilno.

Przestrzeń klasztoru - przestrzeń kultury

Prezentowane w tomie teksty obejmują badania filologiczne, bibliologiczne, historyczne, kulturoznawcze oraz muzykologiczne i odnoszą się zarówno do polskiego dziedzictwa, jak również do dorobku kultury europejskiej od wczesnego średniowiecza po współczesność.

Możliwość i konieczność w kulturze

Możliwość i konieczność to kategorie odnoszone bodaj do wszystkich sfer rzeczywistości oraz najważniejszych aspektów egzystencji ludzkiej, stosowane w odległych od siebie dziedzinach nauki (nie tylko zresztą humanistycznych), w kontekście różnorodnych procesów, zjawisk naturalnych, jak i kulturowych artefaktów. Wielokontekstowość i polisemiczność tych kategorii stanowią naturalną zachętę do podjęcia, zogniskowanej wokół nich, refleksji kulturoznawczej.

20. Targi Wydawców Katolickich w Lublinie

Zapraszamy w dniach 15-17 listopada do Lublina na jubileuszowe 20. Targi Wydawców Katolickich.

Podobnie jak w latach ubiegłych przegotowaliśmy ofertę z rabatem na tytuły z zakresu teologii, filozofii i nauk humanistycznych. Jesteśmy dostępni w godz. 9-18 w Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy Alejach Racławickich 14. Stoisko nr 14.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie naszego wydawnictwa przez organizatora wydarzenia Stowarzyszenie Wydawców Katolickich w tym dyrektora ks. Romana Szpakowskiego SDB.

Więcej informacji na www.swk.pl

(Foto. R. Dajek)