Hilary z Poitiers, Traktat do Psalmu 118

Kolejny tom serii "Studia Starochrześcijańskich Pisarzy" poświęcony został Hilaremu z Poitiers, który jest wczesnochrześcijańskim autorem, cieszącym się w Polsce zainteresowaniem badaczy.

Cmentarz na Rossie w Wilnie

Praca jest katalogiem niezachowanych, a zinwentaryzowanych w latach 20.-40. XX wieku nagrobków najsłynniejszej wileńskiej nekropolii /.../ to bezcenne informacje nie tylko o formach nagrobków, ale i o spoczywających na Rossie przedstawicielach wielu narodów zamieszkujących Wilno.

Przestrzeń klasztoru - przestrzeń kultury

Prezentowane w tomie teksty obejmują badania filologiczne, bibliologiczne, historyczne, kulturoznawcze oraz muzykologiczne i odnoszą się zarówno do polskiego dziedzictwa, jak również do dorobku kultury europejskiej od wczesnego średniowiecza po współczesność.

Możliwość i konieczność w kulturze

Możliwość i konieczność to kategorie odnoszone bodaj do wszystkich sfer rzeczywistości oraz najważniejszych aspektów egzystencji ludzkiej, stosowane w odległych od siebie dziedzinach nauki (nie tylko zresztą humanistycznych), w kontekście różnorodnych procesów, zjawisk naturalnych, jak i kulturowych artefaktów. Wielokontekstowość i polisemiczność tych kategorii stanowią naturalną zachętę do podjęcia, zogniskowanej wokół nich, refleksji kulturoznawczej.

Kiermasz bożonarodzeniowy na UKSW

Wydawnictwo Naukowe UKSW wraz z Biblioteką Główną zapraszają Państwa na Kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 12-14 grudnia 2017 r. na terenie obu kampusów. Stoiska będą czynne w godzinach 9.30-15.00.

- Dewajtis 5 (hol przy szatni)

- Wóycickiego 1/3, bud. 23 (hol środkowy)

Kiermasz będzie połączony ze zbiórką darów organizowaną przez Samorząd Studentów UKSW, które trafią do potrzebujących. Prosimy o przynoszenie:

- produktów spożywczych (mąka, cukier, olej);

- produktów higienicznych (pieluchy, chusteczki, etc.);

- zabawek (najlepiej zadbane);

- słodyczy (umilą święta każdemu dziecku).

Zapraszamy na stoiska, na których czekać będą na Państwa nowości Wydawnictwa UKSW i tanie książki (już od złotówki). Będzie można także skorzystać z bookcrossingu Biblioteki Głównej. Każdy zakup i dar uprawniają do wzięcia udziału w loterii, którą przygotowali nasi stali partnerzy: Coffee Feel oraz Grupa Bakalland S.A.

Patronat medialny: Radio UKSW.