wiersze przebrane

Ani "wiersze zebrane", ani "wybrane", tylko "Wiersze przebrane": nowa całość, ułożona z wydanych wcześniej liryków. Liryczne streszczenie etapów życia duchowego.

Człowiek szalony. Andrzej Niemojewski (1864-1921)

Niemojewski o ludziach szalonych pisał, że „są bardziej logiczni niż ludzie normalni. Są niezmiernie sumienni, sprawiedliwi, wygłaszają nieraz głębokie myśli i uważają, że czyn powinien być następstwem postanowienia. Bo szalony człowiek musi być konsekwentnym. Człowiek normalny nie jest do tego zobowiązany”.

Od Stalina do Putina

Jednym z celów badawczych przyjętych przez autorów niniejszej książki jest przyjrzenie się mechanizmom budowania i umacniania kultu jednostki zarówno w historii, w czasach, gdy Europą Wschodnią niepodzielnie rządził Józef Stalin, jak i współcześnie, gdy u władzy od lat znajduje się Władimir Putin. Ogromną rolę w tym procesie odgrywają media.

Tomasz Skibiński, Obraz barbarzyńców w Cesarstwie Rzymskim w źródłach łacińskich lat 376-476

Książka przedstawia obraz barbarzyńców w Cesarstwie Rzymskim utrwalony w źródłach łacińskich powstałych w tym okresie.

Analiza dyskursu politycznego

Inspirację do napisania niniejszej publikacji stanowiło zjawisko rosnącej popularności analizy dyskursu.

Miejsce i rola Polski w Unii Europejskiej

Miejsce i rola Polski w Unii Europejskiej w świetle debat parlamentarnych w Sejmie RP w latach 2004-2011

Wartości i antywartości w tygodnikach opinii

Książka jest poświęcona wartościom i antywartościom w dyskursach konserwatywnym i liberalnym.

Polskość w świecie: Stanisław Brzozowski

W tomie głos zabierają znawcy twórczo­ści i recepcji Stanisława Brzozowskiego, myśliciela, który, mówiąc słowami Bogdana Suchodolskiego, „walcząc z fetyszami myśli i wyobraźni, uczył rzetelnej postawy wobec własnych przeżyć psychicznych i przekonywał o istnieniu zasadniczego związku między etyką a myślą, sztuką a życiem codziennym”.

Zjawisko wypalenia zawodowego jako efekt zmian cywilizacyjnych

Studium socjologiczne na przykładzie pielęgniarek w województwie podlaskim

Beautiful Objects: Personal adornments and decorations for secular and sacred interiors

Pierwszy tom serii o rzeczach pięknych, w której prezentowane są interdyscyplinarne studia z zakresu historii kultury artystycznej, sztuki dekoracyjnej, rzemiosła artystycznego, designu, kostiumologii oraz kolekcjonowania i muzealnictwa.

WYDAWNICTWO

Działalność Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ma już ponad sześćdziesięcioletnią tradycję. Wydawnictwo UKSW kontynuuje działalność Wydawnictwa ATK, które z Uczelnią związane było od 1954 roku, i publikuje dzieła naukowe: monografie, rozprawy doktorskie i habilitacyjne z zakresu teologii, filozofii, humanistyki, pedagogiki, nauk społecznych i prawa, a także nauk matematyczno-przyrodniczych i biologii.

Wydawane są także serie, wśród nich np. przekłady tekstów autorów starochrześcijańskich, czyli ojców Kościoła, przekłady tekstów średniowiecznych filozofów i teologów, studia biblijne, studia dogmatyczne, studia filozoficzne z zakresu filozofii przyrody.
Ponadto wydajemy prace zbiorowe, tomiki poezji, informatory, materiały pokonferencyjne i szczególnie pieczołowicie przygotowywane podręczniki – o tematyce obejmującej wszystkie dziedziny, w których Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego prowadzi badania naukowe oraz kształcenie.

W ofercie naszego Wydawnictwa znajduje się 16 tytułów czasopism naukowych. Są to kwartalniki, półroczniki oraz roczniki.

Wydawnictwo Naukowe UKSW uczestniczy w targach książki, sympozjach i konferencjach naukowych. W ramach akcji promocyjno-reklamowej organizuje wystawy nowości wydawniczych oraz spotkania z autorami.

Oficyna wydawnicza UKSW wciąż się rozwija i doskonali w technice wydawania książek. Dzięki temu jesteśmy laureatem nagród i wyróżnień, między innymi: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Targów w Krakowie, FENIKS, Nagrody im. ks. Edwarda Pudełki.