(red.) Jerzy Romanowski, Piotr Matyjasiak, Biologia XXI wieku. Nowe kierunki badawcze

BIOLOGIA XXI WIEKU NOWE KIERUNKI BADAWCZE

Często można spotkać się z poglądem, że XXI wiek będzie należał właśnie do biologii. Niniejsza publikacja przybliża niektóre spośród najnowszych trendów badawczych współczesnej biologii. Zawiera przegląd aktualnych prac badawczych prowadzonych przez pracowników Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku UKSW we współpracy z badaczami z innych ośrodków w kraju i za granicą. Tematyka tych badań obejmuje zróżnicowane obszary z zakresu biologii człowieka, zoologii, botaniki, ekologii, fizjologii i biochemii. Publikacja ma również cel dydaktyczny – jest przewodnikiem dla studentów kierunków przyrodniczych, przygotowujących własne prace licencjackie i magisterskie.

Objętość: 116 s.
Oprawa miękka