Wiesław Macek, Teologia nauki wg ks. Michała Hellera

Książka przedstawia podstawy współczesnej teologii w kontekście rozwoju nauk matematyczno-przyrodniczych. Pokazuje, jak bogata twórczość księdza profesora Michała Hellera, laureata Nagrody Templetona (2008), przyczynia się do budowania więzi nauk przyrodniczych z wiarą, która nadaje sens człowiekowi żyjącemu we Wszechświecie. Twórczość Hellera jest przesłaniem racjonalności. Sensu świata trzeba szukać w tajemnicy racjonalności; sens, jakim Bóg obdarza każde istnienie, jest więc usprawiedliwieniem Wszechświata.

Objętość: 188 s.
Oprawa miękka