15 lat nauk ścisłych na UKSW

Pokłosie jubileuszowej konferencji pt. 15 LAT NAUK ŚCISŁYCH NA UKSW, która miała na celu promocję osiągnięć naukowych pracowników WMP, była więc poświęcona, przede wszystkim, działalności władz i pracowników Wydziału w zakresie uprawianych tu dyscyplin naukowych: matematyki, informatyki, fizyki i chemii.

Przyroda Kampinoskiego Parku Narodowego i jej znaczenie dla społeczeństwa

Monografia przedstawia Kampinoski Park Narodowy z perspektywy badaczy reprezentujących różne dziedziny nauki. Czytelnik znajdzie podsumowanie wiedzy o różnorodnym świecie roślin i zwierząt, w tym o nowych gatunkach zarejestrowanych w parku.

Cyfryzacja w naukach o przeszłości i ochronie zabytków – analiza potencjału i zagrożeń na wybranych przykładach

Praca wpisuje się w szereg wypowiedzi, które należy wiązać obecnie z tzw. zwrotem cyfrowym, humanistyką cyfrową, społeczeństwem informacyjnym czy technologiami teleinformatycznymi.

Pogranicza kulturowe w perspektywie współczesności

Istotą współczesnej wielokulturowości nie jest występowanie wielu różnych kultur „obok siebie”, „oddzielnie”, ale przeciwnie – nakładanie się tych kultur, tak by tworzyły się międzykultury i różnego typu pogranicza.

Fabian Birkowski. Mowy akademickie i polemiczne

Książka wydana z okazji 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego oraz 380. rocznicy śmierci Fabiana Birkowskiego OP prezentuje mowy akademickie i polemiczne tego barokowego kaznodziei, pochodzące ze zbioru Orationes ecclesiasticae (Cracoviae 1622).

Wyszukiwanie podobieństw dokumentów

Tematyka publikacji skupia się na problemach związanych z porównywaniem dokumentów, z jakością kształcenia i wykrywaniem nieuprawnionych zapożyczeń w pracach studenckich.

Mockumentary. Próba okreslenia istoty zjawiska

Autorzy książki, wskazując na problematyczność binarnego podziału na film fabularny i dokumentalny, podejmują próbę uporządkowania kwestii definicyjnych związanych z kinem mockumentary: przedstawiają zjawisko w perspektywie historycznej, kreślą dzieje tego nurtu, uwzględniając najważniejsze z pojawiających się w jego łonie tendencji, dokonują także analizy form podawczych utworów omawianego typu, starając się ustalić status mockumentów względem, pozornie niepodważalnej, fabularno-dokumentalnej dwuwładzy.

The Biblical Idea of Divine Mercy in the early church

Publikacja przybliża ideę Bożego miłosierdzia zawartą w Piśmie Świętym, a następnie wyjaśnianą w Kościele przez wielkich teologów okresu patrystycznego.

Rola aniołów w dziele zbawienia i zagrożenia szatańskie

Z lektury książki wynika, że problematyka dobra i zła w świecie wpisuje się w centralny punkt wiary i wyzwań nowej ewangelizacji, która nakazuje połączyć wołanie modlitewne o zbawczy wpływ aniołów z pokutnym nastawieniem człowieka, uznającego moc Boga Trójjedynego, celem rychłego wyzwolenia z zasadzek szatańskich.

Powrót Dziadów i inne szkice teatralne

W szkicach Kopcińskiego uważna interpretacja łączy się z osobistym stosunkiem autora do prezentowanych spektakli.

WYDAWNICTWO NAUKOWE UKSW

ul. Dewajtis 5, domek nr 2

FILM: Jak do nas trafić?

Dyrektor dr Elżbieta Sobczak

tel. 22 561 88 35 (wew. 235)

e-mail: e.sobczak@uksw.edu.pl

Sekretarz  mgr Joanna Dziurzyńska

tel. 22 561 88 38 (wew. 238)

e-mail: wydawnictwo@uksw.edu.pl

Marketing mgr Błażej Grygo

tel. 22 561 88 71 (wew. 271)

e-mail: b.grygo@uksw.edu.pl

oraz marketing@uksw.edu.pl

Redaktorzy: tel. 22 561 88 81 (wew. 281)

• mgr Maciej Igielski, dyżur poniedziałek godz. 9-13

e-mail: m.igielski@uksw.edu.pl

• dr Justyna Grabska, dyżur środa godz. 9-13

e-mail: j.grabska@uksw.edu.pl

• mgr Katarzyna Jutkiewicz-Kubiak, dyżur piątek godz. 9-13

e-mail: k.jutkiewicz@uksw.edu.pl

Skład komputerowy (DTP): tel. 22 561 90 39 (wew. 439)

• Renata Witkowska

e-mail: r.witkowska@uksw.edu.pl

• Maciej Faliński

e-mail: m.falinski@uksw.edu.pl

Księgarnia Uniwersytecka - zamówienia

mgr Barbara Czerwiakowska

e-mail: b.czerwiakowska@uksw.edu.pl

ul. Dewajtis 5 w Warszawie (domek nr 2)

czynna: pn. - pt. godz. 9.00-14.30

tel. 22 561 89 23 (wew. 323)

Magazyn Wydawnictwa UKSW

Roman Dajek, ul. Dewajtis 5/ 103, tel. 22 561 89 12 (wew. 312)

Ceny podane na stronie zawierają już VAT.

Książki dostępne są również w księgarniach katolickich i naukowych w całym kraju oraz za pośrednictwem księgarni internetowej.

Zamówienia realizujemy w następujących formach:

Na terytorium Polski

·   Przesyłka za pośrednictwem Poczty Polskiej 9,90 zł przy zamówieniu nieprzekraczającym 250 zł

·   Przesyłka ekspresowa Pocztex 14,90 zł

·   Zamówienia powyżej 250 zł realizowane będą bez kosztów wysyłki

Przesyłka zagraniczna:

·   Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłka według aktualnego cennika

·   Koszt zamówionego (dowolnego) egzemplarza czasopisma 12 euro

·   Koszt zamówionego (dowolnego) egzemplarza książki 15 euro

UWAGA: ZMIANA NUMERU KONTA BANKOWEGO

Zamówienia będą realizowane po przedpłacie na nasze konto bankowe

Dane bankowe przy zamówieniach zagranicznych: