BÓL I CIERPIENIE. Problemy rozwojowe wieku dziecięcego

Kolejna monografia z serii Ból i cierpienie – ognisko światła i ciemności, która właśnie trafia do rąk czytelnika, nosi podtytuł Problemy rozwojowe wieku dziecięcego. Poświęcona jest ona opiece medycznej nad chorymi dziećmi. Część pierwsza tomu zawiera artykuły dotyczące medycznego aspektu tego zagadnienia, a konkretnie: pomocy stomatologicznej, pediatrycznej i urologicznej dzieciom, problemów związanych z przeszczepami wątroby oraz wadami zgryzu, traktuje także o roli wsparcia pielęgniarek w terapii przeciwbólowej pacjentów pediatrycznych. Natomiast część druga ujmuje temat z punktu widzenia nauk społecznych i nauk o rodzinie; mówi się tu o różnych problemach zdrowotnych dzieci z alkoholowym zespołem płodowym, zespołem Aspergera, mózgowym porażeniem dziecięcym, a także poddanych stresom i przeżywających kryzys wiary.

B/246

red.nauk. Dariusz Pater