Wszystko na mojej głowie

Seria prezentuje interdyscyplinarne studia z zakresu historii kultury artystycznej, sztuk dekoracyjnych, designu, kostiumologii oraz kolekcjonerstwa i muzealnictwa.

Redaktor serii Rzeczy Piękne: prof. ucz. dr hab. Małgorzata Wrześniak

Monografię Wszystko na mojej głowie! – ósmy tom serii wydawniczej Rzeczy Piękne, publikowanej przez Katedrę Historii Kultury i Muzeologii Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – skoncentrowano wokół tematu głowy, jako podmiotu ludz­kiej osoby, symbolu transmitującego znaczenia, obiektu dekorowanego. Ten najważniejszy ludzki organ, naczynie życia i depozyt ducha potraktowano jako punkt odniesienia interdyscyplinarnych dociekań nie tylko na polu sztuki, rzemiosła fryzjerskiego i mody, ale także w obszarze dyscyplin hu­manistycznych: literatury, filmu czy teatru, których przedmiotem jest głowa, włosy czy związane z nią ozdoby.

W/199

red. Małgorzata Wrześniak, Norbert Mojżyn