[E-BOOK] UKSW. Dwadzieścia lat uniwersytetu. Wspomnienia i rozmowy

TREŚĆ KSIĄŻKI do pobrania TU

fragment ze Wstępu:

Pomysł tej książki narodził się późną wiosną 2019 roku na dziedzińcu jednego z kamedulskich eremów, w którym mieści się Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego UKSW, kierowane przez ks. prof. Henryka Skorowskiego.
Uznaliśmy (…), że potrzebna jest jeszcze inna publikacja, przedstawiająca indywidualne, a zarazem syntetyczne spojrzenie na losy ATK i UKSW, opowiadająca o życiu uniwersytetu i związanych z nim osób, o spotkaniach z mistrzami i ze studentami, o atmosferze kształtowanej niegdyś w kłębach tytoniowego dymu, a w dwóch ostatnich dziesięcioleciach – podczas spacerów po Lasku Bielańskim, o inspiracjach naukowych, o drodze leśną ścieżką od tramwaju do budynków akademickich, o tym wszystkim, co Akademia Teologii Katolickiej – ważny ośrodek naukowy PRL-u i pierwszego dziesięciolecia wolnej Polski, a potem, od 1999 roku, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego dały rzeszy studentów różnych kierunków oraz wykładowcom.

red. Tomasz Chachulski
e-ISBN