[E-BOOK] STUDENCI Z RÓŻNYMI NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI. RAPORT NT. WSPARCIA INSTYTUCJONALNEGO. CO WARTO ZMIENIĆ?

„Książka pod redakcją J.J. Błeszyńskiego i A. Fidelus stanowi swoisty poradnik zarówno dla pracowników uczelni, jak i dla studentów. Tym bardziej wartościowy i cenny, iż za jego podstawę posłużyły badania prowadzone na uczelni, a więc powstał w odpowiedzi na konkretne potrzeby środowiska, którego dotyczy. Do walorów pracy należy zaliczyć poprzedzenie części empirycznej swoistego rodzaju leksykonem dysfunkcji, które mogą występować wśród studentów (jest to o tyle ważne, że odbiorcami jest cała społeczność akademicka, dla części której nie jest to wiedza oczywista), oraz przytoczenie szerokiego materiału faktograficznego ilustrującego problem, co dla osób spoza nauk społecznych jest istotnie pomocne w praktycznym działaniu. Na uwagę zasługuje część pracy zawierająca podsumowanie wyników badań i płynące z nich rekomendacje”. / dr hab. Małgorzata Orłowska, prof. ucz.

KSIĄŻKA dostępna TU

red. nauk. Jacek J. Błeszyński, Anna Fidelus