• Nowy

10/2023 Załącznik Kulturoznawczy

block Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Publikacja dostępna jest na licencji

10/2023 Załącznik Kulturoznawczy do pobrania na platformie CZASOPISMA UKSW TU

Czasopismo „Załącznik Kulturoznawczy” jest rocznikiem naukowym wydawanym w Instytucie Nauk o Kulturze i Religii na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Publikuje artykuły o szeroko pojętym profilu kulturoznawczym (socjologia, antropologia kulturowa, etnografia, medioznawstwo, literaturoznawstwo, filmoznawstwo itd.), umożliwiając interdyscyplinarną wymianę wyników badań naukowych oraz zapewniając platformę dialogu i polemiki kulturoznawczej. W czasopiśmie zamieszczane są różnojęzyczne teksty samodzielnych i młodszych pracowników naukowych, co stanowi podstawę inkluzywnego charakteru pisma, promującego polifonię spojrzeń badawczych (do tej pory ukazały się drukiem teksty w języku polskim, angielskim, włoskim oraz bułgarskim). Pismo publikuje artykuły naukowe o szerokim przekroju kulturoznawczym, co – poza wszystkim innym – wyróżnia je na tle periodyków o podobnym profilu naukowym. Wszystkie teksty poddawane są podwójnie ślepym recenzjom (double blind peer review process). Każdy numer posiada jeden lub dwa działy tematyczne, za których zawartość merytoryczną współodpowiadają specjalnie powołani redaktorzy, z różnych jednostek naukowych, będący ekspertami w danej dziedzinie. Umożliwia to skondensowaną prezentację najnowszych prac i jest ważnym elementem integracji środowiska naukowego.

Z/144

red. Brygida Pawłowska-Jądrzyk