Aproksymacja - informacja - algorytm

Spis treści do pobrania

Książka traktuje o analitycznej złożoności obliczeniowej, teorii aproksymacji oraz ich wzajemnych powiązaniach. Powstała na kanwie wykładów, ćwiczeń i seminariów dotyczących tej tematyki, które autor prowadził w minionych latach na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytecie Śląskim. Materiał został wybrany tak, by mógł być podstawą semestralnych wykładów i ćwiczeń dla studentów matematyki lub informatyki na studiach II stopnia. Adresatami tej książki są też badacze specjalizujący się w różnych dyscyplinach nauk ścisłych i przyrodniczych oraz inżynieryjno-technicznych.
Jako dominujący przykład zastosowań prezentowanych teorii autor wybrał odtwarzanie sygnałów analogowych o ograniczonym paśmie.

A/106

Marek A. Kowalski