Gwarancje kredytowe

https//doi.org/10.21697/9788382811278

Gwarancje kredytowe znajdują się w ostatnim czasie w centrum uwagi zarówno badaczy, polityków, jak i szerokich kręgów społeczeństwa, w tym głównie przedsiębiorców. Zainteresowanie to jest w pełni uzasadnione, jeżeli uwzględni się ich rosnącą rolę w finansach publicznych, w życiu społecznym i gospodarczym kraju. Świadczy o tym rosnąca liczba programów gwarancyjnych. Znajomość tego instrumentu wydaje się niewystarczająca. Monografia jako jedna z pierwszych poświęconych tej tematyce pozycji ma na celu przybliżyć czytelnikowi istotę gwarancji kredytowych, a także przedstawić istniejące programy gwarancyjne wspierające działalność i rozwój MŚP. Opracowanie z uwagi na swój pragmatyczny charakter adresowane jest w szczególności do przedsiębiorców (głównie z sektora MŚP), praktyków zajmujących się na co dzień instrumentami wsparcia przedsiębiorczości, a także naukowców i studentów zainteresowanych tą problematyką.

Treść broni się sama swoim znaczeniem systemowym dla sektora przedsiębiorstw oraz polityki gospodarczej państwa. Lektura tej pozycji ze względu na walory praktyczne jak i aspekt poszerzania wiedzy, będzie przydatna przedsiębiorcom, praktykom zajmu­jącym się na co dzień instrumentami wsparcia przedsiębiorstw oraz naukowcom i studentom zainteresowanym tą problematyką.

z recenzji prof. zw. dr. hab. SÅ‚awomira Juszczyka, SGGW

***

Opracowanie stanowi ciekawe kompendium o stosowanych w bankowości instrumentach gwarancyjnych, o formach pomocy publicznej dla sektora MŚP (…) Zaprezentowane w nim opinie i wnioski mają aktualny charakter i są oparte na aktualnych danych finansowych oraz szerokiej i wnikliwej analizie literatury przedmiotu.

z recenzji dr. hab. Sylwestra Kozaka, SGGW

<!-- [if gte mso 9]>