[E-BOOK] Słownik wyrazów ratujących życie

Monografia powstała w ramach „Programu wsparcia psychologiczno‑pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli” finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie Umowy nr MEiN/2021/DPI/76 z dnia 1.06.2021 r.

To publikacja dla każdego, choć powstała w ramach realizacji Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli (w czasie pandemii i wojny)*. Zespół realizujący program wywodził się przede wszystkim z pracowników Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW, ale komitet redakcyjny słownika zasilony został 40-osobową grupą przedstawicieli różnych uczelni z całej Polski. Wśród autorów znaleźli się pedagodzy, psycholodzy, filolodzy, antropolodzy, kulturoznawcy, oficerowie wojskowi, filozofowie, pielęgniarki wojskowe i księża, którzy podjęli się interpretacji słów i fraz „ratujących życie” nadesłanych do redakcji z Polski i z Ukrainy, najczęściej w formie świadectw, listów czy rysunków. W gronie tym znaleźli się również pracownicy naszej uczelni, na czele z rektorem UKSW ks. prof. dr. hab. Ryszardem Czekalskim oraz prorektor dr hab. prof. ucz. Anną Fidelus. Liczne grono autorów słownika może liczyć na liczne grono czytelników, bowiem darmowa wersja PDF dystrybuowana jest do wielu szkół i uniwersytetów na terenie całego kraju.

W przyszłości planowane jest tłumaczenie pracy na język ukraiński.

Książka dostępna TU

Gościem Michała Łopacińskiego w RADIO WARSZAWA (25.05.2023 r.) był dr Michał Paluch (WNP UKSW), zapraszamy do słuchania audycji „Popołudnie w Radio Warszawa”

Polskie Radio PiK audycje: 6 czerwca 2023 r. zapraszamy , 13 czerwca 2023 r. zapraszamy

red. Michał Paluch