![](https://wydawnictwo.uksw.edu.pl/1199-large_default/nieotwartosc-dychotomia-metod-i-postaw-w-readaptacji-spolecznej-skazanych.jpg)
![](https://wydawnictwo.uksw.edu.pl/1199-large_default/nieotwartosc-dychotomia-metod-i-postaw-w-readaptacji-spolecznej-skazanych.jpg)
szyfrowane połączenie SSL
tania wysyłka
możliwość zwrotu
Opracowanie jest zbiorem refleksji i analiz skupionych na różnorodnych aspektach profilaktyki i resocjalizacji, jest płaszczyzną dialogu i dyskusji specjalistów z różnych dziedzin, głównie pedagogów, psychologów i prawników, podejmujących wyzwanie zrozumienia i skutecznego wsparcia procesu resocjalizacji skazanych. Podjęto kwestię etycznego wymiaru pracy z osobami skazanymi. Autorki i autorzy poddają analizie sytuację osób z doświadczeniem więziennym w kontekście godnościowej polityki tożsamościowej. Skupiono się również na czynnikach determinujących efektywność działań resocjalizacyjnych w zamkniętych środowiskach, rozważając m.in. alternatywę dla istnienia dotychczasowych placówek penitencjarnych. Skupiono się także na strategiach działań profilaktycznych i resocjalizacyjnych. Zaprezentowano różnorodne podejścia do pomocy postpenitencjarnej, dostrzegając znaczącą rolę środowiska lokalnego w procesie readaptacji skazanych, tożsamościowe podejście w terapii uzależnień oraz rolę psychologa penitencjarnego w prognozowaniu psychologiczno-kryminologicznym.