Dostępność informacyjno-komunikacyjna w świetle przepisów prawa administracyjnego

Monografia dotyczy ważnego społecznie zagadnienia dostępności informacyjno-komunikacyjnej. W książce omówiono pojęcie dostępności informacyjno-komunikacyjnej oraz obowiązki z nią związane, które wynikają z aktów prawa międzynarodowego i ponadnarodowego są również częścią regulacji krajowej. Książka przeznaczona jest dla osób zajmujących się praktycznie lub teoretycznie kwestiami dostępności, w szczególności koordynatorów do spraw dostępności, seminarzystów i doktorantów oraz pracowników naukowych.

Autor prof. ucz. dr hab. Radosław Mędrzycki jest pracownikiem Katedry Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor publikacji z zakresu prawa administracyjnego, współautor komentarza do ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz członek w projekcie dotyczącym dostępności.

D/90

Radosław Mędrzycki